strzałka do góry
NOWY SUPER KONKURS!
Narysuj bohaterów Stacyjkowa w trakcie kolejnej misji i graj o super nagrody! Konkurs trwa do 2.06.2024.
Diuna: Część druga
Jesteśmy świadkami mesjanistycznej misji Paula Atrydy, który łączy siły z Chani i Fremenami, aby zemścić się na spiskowcach odpowiedzialnych za upadek jego rodziny. Paul, zmuszony do wyboru między miłością życia a losem wszechświata, stara się zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.
Życzenie już na DVD!
Nastoletnia Asha z pomocą przyjaciół oraz magicznej Gwiazdki z nieba stawia czoła złemu władcy, by ocalić swoją społeczność. Pełna magii animacja, stworzona na 100-lecie studia Disney.
Wonka już na Blu-ray™ I DVD!
Cudowna opowieść o tym, jak młody marzyciel Willy Wonka (w tej roli Timothée Chalamet) stał się największym na świecie wynalazcą, magikiem i mistrzem czekolady.
Aquaman i Zaginione Królestwo na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!
Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji widowisku rozgrywającym się w zapierających dech w piersiach lokacjach
Marvels na Blu-ray™ i DVD!
Kapitan Marvel oraz jej dwie nowe towarzyszki, z pomocą Nicka Fury'ego i niezwykłego kota Goose'a, stają do walki z nową liderką kosmicznej rasy Kree.
Jedna z najważniejszych bohaterek MCU powraca!
Psi Patrol: Wielki Film na DVD!
Uwielbiane psiaki powracają w kolejnej niesamowitej przygodzie! Tym razem nieoczekiwanie zyskują supermoce! Psi Patrol: Wielki film już 17 stycznia zadebiutuje na DVD.
Twórca już na DVD!
Okrzyknięty przez zagranicznych dziennikarzy „arcydziełem", widowiskowy thriller science-fiction o starciu ludzi ze sztuczną inteligencją w reżyserii Garetha Edwardsa (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie).
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia na Blu-ray™ i DVD!
Harrison Ford powraca w roli legendarnego bohatera w finałowej odsłonie kultowej serii.
Duchy w Wenecji już na DVD!
Kenneth Branagh jako słynny Hercules Poirot w świecie tajemniczych morderstw. Na podstawie powieści Agathy Christie.
Oppenheimer na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!
Uznany reżyser/scenarzysta Christopher Nolan przedstawia arcydzieło, które trzeba zobaczyć. OPPENHEIMER to opowieść o człowieku i chwili, które na zawsze zmieniły oblicze historii.
OFICJALNY SKLEP Blu‑Ray™ i DVD!
☆ Natychmiastowa realizacja zamówienia
☆ Unikatowe i kolekcjonerskie wydania
☆ Darmowa dostawa od 150 zł
☆ Oryginalne wydania z polską wersją językową
Polityka prywatności

POLITYKA PRYWATNOŚCI
GALAPAGOS SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE

W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) („RODO”), a także wynikającego z tych przepisów obowiązku informacyjnego, pragniemy Państwa w niniejszym dokumencie zatytułowanym „Polityka Prywatności Galapagos spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie” („Polityka Prywatności”) w przejrzysty sposób poinformować:

 • dlaczego, w jaki sposób i na jak długo gromadzimy, wykorzystujemy oraz przechowujemy (przetwarzamy) Państwa dane osobowe;
 • na jakiej podstawie prawnej i w jakim celu przetwarzane są te dane osobowe;
 • komu udostępniamy Państwa dane osobowe;
 • jakie są Państwa prawa i obowiązki związane ze zbieraniem i wykorzystywaniem takich danych.

KIM JESTEŚMY?
Administratorem  Państwa danych osobowych jest spółka działająca pod firmą: Galapagos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem pod numerem KRS: 0000280546, kapitał zakładowy: 50.100,00 zł, NIP: 5213445409 („Administrator” lub „Galapagos”).

JAK MOŻNA SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?
Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na następujący adres: ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa, drogą elektroniczną na następujący adres e-mail: RODO@galapagos.com.pl lub z wykorzystaniem formularza kontaktowego dostępnego pod następującym adresem internetowym: http://www.galapagos.com.pl/onas.php#kontakt .

DO KOGO ADRESOWANA JEST POLITYKA PRYWATNOŚCI?
Jeżeli:

 • odwiedzacie Państwo nasz serwis internetowy dostępny pod następującym adresem: www.galapagos.com.pl („Serwis”), którego operatorem jest Galapagos, w tym jeżeli korzystacie z możliwości funkcjonalnych udostępnionych w ramach Serwisu, takich jak możliwość utworzenia konta dla dziennikarzy (Pressroom), w ramach którego macie Państwo dostęp do określonych treści o produktach dystrybuowanych przez Galapagos, zapisanie się do Newsletteru przesyłanego przez Galapagos lub jego zaufanych partnerów handlowych, czy też pozostawienie swojej opinii / komentarza w ramach Serwisu, bądź jeżeli odwiedzacie Państwo nasze oficjalne profile / konta / fanpage prowadzone w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, YouTube itp.)  („Użytkownik”);
 • jako osoba fizyczna jesteście Państwo naszym (w tym również potencjalnym) klientem, dostawcą, podwykonawcą, kontrahentem itp., w tym również dokonujecie Państwo jako osoba fizyczna zakupów od Galapagos w ramach platformy zakupowej Allegro lub innych takich serwisów („Kontrahent”);
 • jesteście Państwo reprezentantem Kontrahenta, osobą fizyczną działającą z ramienia Kontrahenta lub osobą kontaktową ze strony Kontrahenta, w tym w szczególności jego pracownikiem lub współpracownikiem („Osoba Kontaktowa”);
 • kontaktujecie się Państwo z nami telefonicznie lub SMS-wo, drogą elektroniczną poprzez wiadomości e-mail, poprzez formularz kontaktowy dostępny w ramach naszego Serwisu, bądź pocztą tradycyjną w jakiejkolwiek sprawie, bądź to Galapagos kontaktuje się z Państwem telefonicznie lub SMS-wo, drogą elektroniczną poprzez wiadomości e-mail, bądź pocztą tradycyjną w jakiejkolwiek sprawie, a nie jesteście jednocześnie Kontrahentem lub Osobą Kontaktową („Osoba Kontaktująca się”);

to nasza ochrona prywatności dotyczy przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych, czyli wszelkich informacji, jeżeli identyfikują one lub umożliwiają bezpośrednio lub pośrednio Państwa zidentyfikowanie.

JAK PRZETWARZAMY DANE OSOBOWE NASZEGO PERSONELU (PRACOWNIKÓW I ZLECENIOBIORCÓW) ORAZ KANDYDATÓW DO PRACY?
Jeżeli jesteście Państwo naszym pracownikiem lub zleceniobiorcą (osobą wchodzącą w skład personelu Galapagos), bądź jesteście Państwo kandydatem do pracy w Galapagos lub kandydatem do zatrudnienia na podstawie umowy cywilnoprawnej przez Galapagos, w tym przesyłacie nam swoje CV lub inne dokumenty aplikacyjne obejmujące Państwa dane osobowe, to szczegółowe informacje odnośnie przetwarzania Państwa danych osobowych Administrator przekazuje Państwu w procesie rekrutacji oraz wraz z zawarciem z Państwem umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.

Jak przetwarzamy dane osobowe uczestników konkursów w mediach społecznościowych? 

Jeżeli uczestniczycie Państwo w konkursach organizowanych przez Galapagos, jak również przez Galapagos i jego zaufanych partnerów handlowych, to wówczas szczegółowe informacje odnośnie przetwarzania Państwa danych osobowych jako uczestników konkursów Administrator przekazuje Państwu w ramach postanowień regulaminu danego konkursu.

JAKIE PAŃSTWA DANE OSOBOWE ZBIERAMY W RAMACH SERWISU I W JAKIM CELU?
W celu umożliwienia Państwu korzystania z konta dla dziennikarzy (Pressroom) aktywowanego w ramach Serwisu oraz pobrania treści o produktach dystrybuowanych przez Galapagos, zbieramy i przetwarzamy Państwa dane osobowe w niezbędnym poniższym zakresie:

 • imię i nazwisko;
 • adres (ulica, numer domu, numer lokalu, kod pocztowy, miejscowość);
 • adres e-mail;
 • numer telefonu;
 • dane reprezentowanego podmiotu;
 • rodzaj reprezentowanych mediów (prasa, radio, telewizja lub Internet).

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z formularza kontaktowego w zakładce „Kontakt” w ramach Serwisu zbieramy i przetwarzamy Państwa dane osobowe w niezbędnym poniższym zakresie:

 • imię i nazwisko;
 • adres e-mail;
 • ewentualne Państwa dane osobowe podane przez Państwo dobrowolnie w treści pola „Treść pytania”.

Ponadto w celu umożliwienia Państwu otrzymania od nas informacji handlowych, w tym materiałów o charakterze informacyjnym, promocyjnym lub reklamowym (głównie informacji na temat premier filmów na Blu-ray i DVD oraz przesyłania oferty), odnoszących się zarówno do produktów Galapagos, jak i naszych zaufanych partnerów handlowych, jak również skorzystania z usługi przesyłania wiadomości typu Newsletter, zbieramy i przetwarzamy Państwa następujące dane osobowe:

 • imię i nazwisko;
 • adres e-mail.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w powyższym celu wyłącznie, o ile wyrażą Państwo swoją dobrowolną zgodę na przesyłanie Państwu informacji handlowe drogą elektroniczną / wykorzystywanie Państwa danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (tj. zgodę, o której jest mowa w art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 Prawa telekomunikacyjnego). Państwa zgoda, o której mowa powyżej, może zostać cofnięta w dowolnym momencie drogą e-mailową na następujący adres e-mail: RODO@galapagos.com.pl.

Z kolei w celu umożliwienia Państwu skorzystania z funkcjonalności pozostawienia opinii / komentarza w ramach Serwisu zbieramy Państwa dane osobowe w niezbędnym poniższym zakresie:

 • imię i nazwisko;
 • nick;
 • adres e-mail;
 • ewentualne Państwa dane osobowe podane przez Państwo dobrowolnie w treści Państwa komentarza lub opinii.

Podanie przez Państwa powyższych danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla celów, dla których są przez Państwa podawane, a gromadzone przez Galapagos. A mianowicie jest niezbędne odpowiednio do aktywowania przez Galapagos Państwa konta dla dziennikarzy (Pressroom) w ramach Serwisu, podjęcia z Państwem kontaktu, przesłania Państwu informacji handlowej, w tym materiałów o charakterze informacyjnym, promocyjnym lub reklamowym, jak również skorzystania z usługi przesyłania wiadomości typu Newsletter, czy też zamieszczenia w ramach Serwisu Państwa opinii lub komentarza.
Konsekwencją niepodania przez Państwo powyższych danych osobowych jest brak możliwości wykonania powyższych działań przez Galapagos (przykładowo, niepodanie danych osobowych może wiązać się z brakiem możliwości aktywowania konta dla dziennikarzy (Pressroom), przesłania formularza kontaktowego, zamieszczenia Państwa komentarza lub opinii w ramach Serwisu, czy też przesłania Państwu informacji handlowych lub wiadomości typu Newsletter).

W związku z korzystaniem przez Użytkownika z Serwisu Administrator zbiera także informacje o aktywności Użytkownika w Serwisie. Administrator wykorzystuje informacje identyfikujące osoby fizyczne (będące danymi osobowymi), takie jak adres IP lub inne identyfikatory oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookies lub innych podobnych technologii.

Administrator przetwarza dane osobowe Użytkowników odwiedzających oficjalne profile / konta / fanpage Galapagos prowadzone w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, Youtube itp.) Dane te są przetwarzane wyłącznie w związku z prowadzeniem profilu / konta / fanpage, w tym w celu informowania Użytkowników o aktywności Administratora oraz promowaniu różnego rodzaju, jak również w celach komunikacyjnych z Użytkownikami jako społecznością związanej z marką Administratora.

Z JAKIEGO ŹRÓDŁA MAMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
W większości przypadków Galapagos otrzymuje Państwa dane osobowe bezpośrednio od samych Państwa, tj. bezpośrednio od osób, których dane osobowe dotyczą. Dzieje się tak np. w przypadku podawania przez Państwo swoich danych osobowych poprzez wypełnienie oraz przesłanie formularzy elektronicznych w ramach Serwisu, czy też - w odniesieniu do Kontrahentów - podania nam swoich danych osobowych w procesie negocjowania oraz zawierania umowy z Galapagos.
Jednakże w odniesieniu do Kontrahentów oraz Osób Kontaktowych, Galapagos może pozyskiwać Państwa dane osobowe również z innych źródeł, takich jak np.: Państwa pracodawcy / zleceniodawcy / współpracownicy, reprezentowane przez Państwa podmioty, jak również źródeł publicznie dostępnych, w tym z informacji udostępnionych w serwisach internetowych, czy też na publicznych kontach w profesjonalnych (zawodowych) mediach społecznościowych (np. LinkedIn), bądź w publicznych elektronicznych bazach przedsiębiorców, takich jak np. CEIDG lub KRS.
W przypadku Kontrahentów dokonujących zakupy od Galapagos w ramach platformy zakupowej Allegro lub innych takich serwisów, Państwa dane osobowe są przekazywane Administratorowi przez operatorów tych platform i serwisów, zgodnie z zasadami określonymi w ich regulaminach.
W przypadku pozyskiwania Państwa danych osobowych z innych źródeł, niż bezpośrednio od Państwa, Administrator przetwarza następujące kategorie danych osobowych: imię i nazwisko, stanowisko służbowe, adres służbowy, adres siedziby, adres korespondencyjny, telefon, e- mail, firma (nazwa) prowadzonej działalności gospodarczej, adres firmy, NIP, REGON, jak również informacje o tym, jakiego typu sprawami się Państwo zajmujecie.

NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ PRZETWARZAMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Państwa dane osobowe przetwarzane są przez Administratora w następujących celach oraz na następującej podstawie prawnej:

 • w celu oraz w zakresie niezbędnym do realizacji umów zawieranych przez Kontrahenta z Galapagos oraz zakupów produktów oferowane przez Galapagos, w tym również zakupów od Galapagos w ramach platform zakupowych Allegro lub innych takich serwisów, jak również w celu rozpatrywania składanych przez Kontrahenta reklamacji oraz zapewnienia Kontrahentowi przez Galapagos obsługi posprzedażnej –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest niezbędność ich przetwarzania do wykonania przez Galapagos zawartej z Państwem umowy (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
 • w celu realizacji obowiązków ustawowych ciążących na Administratorze, wynikających w szczególności z przepisów podatkowych i przepisów o rachunkowości, w tym obowiązków związanych z dokumentowaniem zdarzeń gospodarczych (wystawieniem faktur) i obowiązków archiwizacyjnych –
  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest obowiązek prawny ciążący na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO);
 • w celu ewentualnego ustalenia i dochodzenia roszczeń lub obrony przed nimi przez Administratora –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) polegający na ochronie jego praw;
 • w celu kontaktowania się w sprawach bieżących (ustalenia dotyczące prowadzonej współpracy, udzielanie odpowiedzi na pytania itp.) przez Galapagos z Osobami Kontaktowymi w związku z zawieraniem lub wykonywaniem umów zawartych przez Galapagos Kontrahentami –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na kontaktowaniu się z Osobami Kontaktowymi i Kontrahentami w związku z zawieraniem lub koniecznością realizacji umowy zawartej przez Galapagos z Kontrahentem;
 • w celu kontaktowania się przez Galapagos z Osobami Kontaktującymi się (w tym poprzez formularz kontaktowy udostępniony w ramach Serwisu), udzielenia odpowiedzi na zadawane Galapagos pytania, w tym udzielenie informacji o trybie obsługi zgłaszanych Galapagos reklamacji i zapytań –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na kontaktowaniu się z Osobami Kontaktującymi się w jakiejkolwiek sprawie, w tym na możliwości przekazania odpowiedzi na pytanie dotyczące działalności gospodarczej oraz na nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji w ramach działalności gospodarczej;
 • w celu aktywowaniu Państwu konta dla dziennikarzy (Pressroom) w ramach Serwisu oraz zapewnieniu dostępu do funkcjonalności tego konta –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest niezbędność ich przetwarzania do wykonania przez Galapagos umowy zawartej z Państwem poprzez zaakceptowanie regulaminu konta Pressroom (art. 6 ust. 1 lit. b) RODO);
 • w celach marketingowych Administratora, w tym poprzez wysyłkę do Państwa informacji handlowych, w tym materiałów o charakterze informacyjnym, promocyjnym lub reklamowym (głównie informacji na temat premier filmów na Blu-ray i DVD oraz przesyłania oferty), jak również wiadomości typu Newsletter, w ramach którego prezentowane są oferty produktów oferowanych przez Galapagos;

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na realizacji przez Administratora marketingu bezpośredniego;
 • w celach marketingowych partnerów handlowych Administratora, w tym poprzez wysyłkę do Państwa informacji handlowych, w tym materiałów o charakterze informacyjnym, promocyjnym lub reklamowym, jak również wiadomości typu Newsletter, w ramach którego prezentowane są oferty produktów oferowanych przez partnerów handlowych Administratora;

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa dobrowolna zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO);
 • w celu interakcji z Państwem z wykorzystaniem oficjalnych profili / kont / fanpage Galapagos w ramach mediów społecznościowych –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na promowaniu produktów i marki Administratora oraz budowaniu i utrzymaniu społeczności związanej z marką Administratora;
 • w celu prowadzenia przez Galapagos konkursów na oficjalnych profilach / kontach / fanpage Galapagos w ramach mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter, YouTube itp.) –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest Państwa dobrowolna zgoda (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO);
 • w celach analitycznych i statystycznych –

  – wówczas podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) polegający na prowadzeniu analiz aktywności Użytkowników, a także ich preferencji w celu poprawy stosowanych funkcjonalności Serwisu.

Ilekroć Administrator przetwarza Państwa dane osobowe na podstawie Państwa dobrowolnej zgody, może ona zostać przez Państwa cofnięta w dowolnym momencie, drogą e-mailową na następujący adres e-mail: RODO@galapagos.com.pl , co jednakże nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W JAKI SPOSÓB WYKORZYSTUJEMY CIASTECZKA?
Serwis korzystaj także z plików cookie (tzw. „ciasteczka”), dalej „Cookies”. Cookies stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym Użytkownika oraz unikalny numer.

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Galapagos jako operator Serwisu.

Jeśli Użytkownik nie zgadza się na zapisywanie Cookies na swoim urządzeniu powinien w tym celu odpowiednio skonfigurować ustawienia przeglądarki lub każdorazowo po korzystaniu z Serwisu usuwać z pamięci przeglądarki zapisane pliki Cookies. Należy mieć na względzie, że ograniczenia lub blokowanie (wyłączenie) stosowania Cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji Użytkownika, mogą wpłynąć (w tym negatywnie) na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu, a w skrajnych przypadkach może nawet uniemożliwić korzystanie z Serwisu.

Cookies wykorzystywane są przez Galapagos jako operatora Serwisu w następujących celach:

 • tworzenia statystyk (liczba Użytkowników, odwiedzane podstrony Serwisu, ścieżki ruchu pomiędzy podstronami Serwisu, czas odwiedzin itp.), które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy korzystają ze stron internetowych Serwisu, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, jak również aby dopasować Serwis oraz ich funkcjonalności do indywidualnych potrzeb Użytkowników, oferować lub udostępniać lepsze, bardziej spersonalizowane usługi lub produkty;
 • utrzymanie sesji Użytkownika (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 • określania profilu Użytkownika w celu wyświetlania dopasowanych do niego materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google oraz portalach social media.

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje Cookies: „sesyjne” (session cookie) oraz „stałe” (persistent cookie). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej Serwisu, bądź wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” Cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie Cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcia Cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie Cookies. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.

Cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z Galapagos jako operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów. Zalecamy Użytkownikom przeczytanie polityki ochrony prywatności tych podmiotów, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics.

Cookies mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki Użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji Użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.
W zakresie informacji o preferencjach Użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google, Użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z Cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

Polityka Prywatności w zakresie wykorzystywania Cookies może w przyszłości ulec zmianie poprzez opublikowanie przez Galapagos jako operatora Serwisu nowej wersji pod następującym adresem: http://www.galapagos.com.pl/politykaprywatnosci.php . Wówczas Użytkownikowi korzystającemu z Serwisu ponownie zostanie wyświetlona informacja o zasadach stosowania plików Cookies za pośrednictwem Serwisu.

KOMU PRZEKAZUJEMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Państwa dane osobowe mogą być przekazane następującym odbiorcom (w tym innym administratorom przetwarzającym dane osobowe we własnym zakresie lub w celu realizacji celów przetwarzania danych przez Administratora):

 • podmiotom prowadzącym działalność pocztową lub kurierską;
 • podmiotom prowadzącym działalność płatniczą (banki, instytucje płatnicze);
 • podmiotom współpracującym z Administratorem przy obsłudze spraw prawnych, podatkowych, księgowych, marketingowych, logistycznych, jak też biegłym rewidentom, audytorom, firmom doradczym i consultingowym itp.;
 • podmiotom utrzymujących serwery i świadczącym usługi hostingowe, operatorowi domen internetowych, dostawcom i podmiotom utrzymującym systemy informatyczne oraz podmiotom świadczącym inne podobne na rzecz Administratora;
 • zaufanym osobom trzecim, z którymi Galapagos współpracuje przy realizacji zamówień składanych przez Kontrahentów.

Galapagos może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis, bądź w inny sposób, upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

JAK DŁUGO PRZECHOWUJEMY PAŃSTWA DANE OSOBOWE?
Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe wyłącznie przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne do celów, w których Państwa dane osobowe są przetwarzane, a mianowicie przez okres:

 • w którym obowiązujące przepisy prawne nakazują nam przechowywać Państwa dane osobowe, np. w celach rachunkowych czy podatkowych;
 • w którym wykonujemy nasze obowiązki wynikających z umów zawartych z Kontrahentami, w tym przez okres do dnia upływu terminów przedawnienia roszczeń wynikających z tych umów, zaś w przypadku posiadania przez Państwa konta dla dziennikarzy (Pressroom) w ramach Serwisu - przez okres posiadania aktywnego konta dla dziennikarzy;
 • w którym realizujemy lub możemy realizować prawnie uzasadnione interesy Galapagos jako administratora, takie jak np.:
 • dochodzenie roszczeń;
 • realizowanie przez nas marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług (przestaniemy przetwarzać Państwa dane osobowe w celach marketingowych w przypadku wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych, jak również przestaniemy przesyłać Państwu informacje handlowe drogą elektroniczną / wykorzystywać Państwa dane osobowe w celu marketingu bezpośredniego z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w przypadku cofnięcia przez Państwa zgody na powyższe);
 • kontaktowanie się z Osobami Kontaktowymi w związku z koniecznością realizacji umowy zawartej / zawieranej przez Galapagos z tym Kontrahentem.

JAKIE PRAWA PRZYSŁUGUJĄ PAŃSTWU W ZWIĄZKU Z PRZETWARZANIEM PRZEZ NAS PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH?
Jako Administrator Państwa danych osobowych, zapewniamy, że w związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo do:

 • prawo dostępu do danych - możliwość żądania od Administratora dostępu do Państwa danych osobowych, np. poprzez uzyskanie potwierdzenia, czy / które Państwa dane osobowe (jakie ich kategorie) są przetwarzane przez Administratora, uzyskanie informacji m. in. o celu przetwarzania, odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych, planowanym okresie przechowywania danych lub kryteriach ustalenia tego okresu itp., uzyskanie kopii tych danych osobowych; jeżeli posiadacie Państwo aktywowane konto dla dziennikarzy (Pressroom) firmowe w ramach Serwisu, to możecie Państwo w każdej chwili samodzielnie edytować oraz poprawiać, uzupełniać, uaktualniać Państwa dane osobowe przechowywane w ramach tego konta;
 • prawo do sprostowania danych - możliwość żądania od Administratora sprostowania (poprawienia, uzupełnienia, uaktualnienia) swoich danych osobowych, które są nieprawidłowe, niekompletne, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia; jeżeli posiadacie Państwo aktywowane konto dla dziennikarzy (Pressroom) firmowe w ramach Serwisu, to możecie Państwo w każdej chwili samodzielnie edytować oraz poprawiać, uzupełniać, uaktualniać Państwa dane osobowe przechowywane w ramach tego konta;
 • prawo do usunięcia danych - możliwość żądania od Administratora usunięcia Państwa danych osobowych, ale tylko w określonych RODO sytuacjach, np. gdy Państwa dane osobowe nie są niezbędne do celów, w których zostały zebrane lub w inny sposób przetwarzane, bądź gdy były przetwarzane niezgodnie z prawem; wobec powyższego usunięcie Państwa danych osobowych nie będzie możliwe w szczególności w następujących okolicznościach:
 • zamówienie Kontrahenta zostało złożone i potwierdzone przez nas, ale znajduje się nadal w fazie realizacji, np. nie zostało jeszcze wysłane, zostało wysłane tylko częściowo lub zostało wysłane, ale jeszcze nie zostało przez Państwa odebrane;
  • Kontrahent ma niezakończone postępowanie reklamacyjne dotyczące produktów zamówionych w Galapagos;
  • nie upłynął jeszcze okres przedawnienia roszczeń majątkowych wynikających z umów zawartych przez Kontrahenta z Galapagos;
  • Kontrahent ma nieuregulowany wymagalny dług wobec Galapagos w tytułu zawartych z nami umów;
  • nie upłynął jeszcze wymagany obowiązującymi przepisami prawa okres przechowywania Państwa danych osobowych dotyczących transakcji w celach księgowych lub podatkowych;
 • prawo do ograniczenia przetwarzania - możliwość żądania od Administratora ograniczenia przetwarzania Państwa danych osobowych, gdy:
  • kwestionujecie Państwo prawidłowość Państwa danych osobowych - wówczas ograniczenie przetwarzania może nastąpić na okres pozwalający Administratorowi sprawdzić prawidłowość tych danych;
  • przetwarzanie jest niezgodne z prawem, a sprzeciwiacie się Państwo usunięciu danych, żądając w zamian ograniczenia ich wykorzystywania;
  • Administrator nie potrzebuje już Państwa danych osobowych do celów przetwarzania, a jednocześnie są one Państwu potrzebne do ustalenia, dochodzenia lub obrony Państwa roszczeń;
  • wnieśliście Państwo sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych - wówczas ograniczenie przetwarzania może nastąpić co czasu stwierdzenia, czy prawnie uzasadnione podstawy po stronie Administratora są nadrzędne wobec Państwa sprzeciwu;
 • prawo do przenoszenia danych - możliwość żądania od Administratora przenoszenia Państwa danych osobowych (w przypadku, gdy przetwarzanie Państwa danych osobowych jest niezbędne do wykonania przez Galapagos umowy, której jesteście Państwo stroną, oraz jeżeli takie przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany), w tym otrzymania kopii Państwa danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym i możliwym do odczytania formacie; kopia ta może zostać przesłana do Państwa lub do innego podmiotu (innego administratora), o ile jest to technicznie możliwe;
 • prawo do sprzeciwu - możliwość wniesienia do Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych przez Administratora - w związku ze swoją szczególną sytuacją, w przypadku przetwarzania Państwa danych osobowych w ramach uzasadnionego interesu realizowanego przez Administratora, jak również w przypadku ich przetwarzania w celach marketingu bezpośredniego;
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych / PUODO), jeżeli sądzicie Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych przez Galapagos narusza przepisy RODO.

Z praw wskazanych powyżej można skorzystać poprzez:

 • kontakt e-mailowy pod następującym adresem: RODO@galapagos.com.pl;
 • kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na nasz następujący adres: Galapagos spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa, wraz z dopiskiem „Dane Osobowe”.

W przypadku zażądania przez Państwa kopii danych mogą być Państwo zobowiązani do zapłacenia ustawowej opłaty.
Jeżeli przechowujemy jakiekolwiek Państwa dane osobowe, które są niepoprawne lub jeżeli nastąpiły jakiekolwiek zmiany w Państwa danych, prosimy o powiadomienie nas, aby umożliwić nam prowadzenie prawidłowych i aktualnych ewidencji.
Państwa dane osobowe są przetwarzane elektronicznie i ręcznie, zgodnie z metodami i procedurami związanymi z celami przetwarzania, o których mowa powyżej.

JAK BĘDZIEMY DOKONYWAĆ ZMIAN POLITYKI PRYWATNOŚCI?
Zastrzegamy, że w przyszłości może pojawić się konieczność wprowadzania zmian lub aktualizacji naszej Polityki Prywatności. W szczególności może się to okazać konieczne z uwagi na zmiany w obowiązujących przepisach prawa dotyczących ochrony danych osobowych, wytyczne w zakresie ochrony danych osobowych wydane przez organ nadzorczy (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych / PUODO), ale również w związku z ewentualnymi zmianami w zakresie prowadzenia przez Galapagos Serwisu lub procesów obsługi Kontrahentów.

Gwarantujemy, że wszelkie zmiany Polityki Prywatności, jakie mogą ewentualnie wystąpić w przyszłości, będą pozostawały w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych osobowych, jak również będą uwzględniały konieczność zapewnienia bezpieczeństwa Państwa danych osobowych przez nas przetwarzanych.

Najnowsza wersja naszej Polityki Prywatności jest zawsze dostępna w naszym Serwisie pod następującym adresem: http://www.galapagos.com.pl/politykaprywatnosci.php.